دریاچه لوگانو در سوئیس

انتخاب کشور سوئیس برای سفر انتخاب راحتی نبود، با اینکه مقصدم رو ابتدا ژنو انتخاب کرده بودم ولی بعدا تصمیم گرفتم که به لوگانو سوئیس سفر کنم. به محض اینکه مقصدی رو انتخاب میکنید باید در نظر بگیرید که جا برای اقامت پیدا میکنید یا اگر هم پیدا کردید هزینه هاش چطوریه! بدون شک سوئیس یکی از گرون ترین کشورهای اروپا به حساب میاد و با توجه به واحد پولیشون که فرانک هست ایرانی ها قدرت زیادی در خرج کردن پولشون ندارن.

از قبل سفر به چندین نفر درخواست فرستاده بودم ، اولین کسی که درخواست من رو پذیرفت خانمی بود که در ژنو زندگی میکرد وقبلا به ایران سفر کرده بود ولی متاسفانه بخاطر جلو افتادن زمان رفتنم برنامه اقامتم در خانه ش کنسل شد بنابراین شهر لوگانو رو انتخاب کردم، اولین کسی که درخواستم را پذیرفت کریستینا بود که علاقه زیادی داشت که از فرهنگ ایرانی بدونه و من رو به خونه اش دعوت کرد.

کریستینا مشغول پختن غذای ایتالیایی

در طول 5 روزی که در لوگانو سوئیس بودم کریستینا کمک های زیادی به من کرد که اصلا انتظار همچین کمکی رو نداشتم. قبل از رسیدن به سوئیس پولی که در سفر همراه داشتم رو با احتیاط خرج میکردم که یک موقع در سوئیس مشکل پیش نیاد برام ولی دقیقا برعکس شد، البته این به لطف مهمان نوازی کریستینای عزیز بود.

شهر لوگانو سوِئیس

دریاچه لوگانو متعلق به سوئیس است یا ایتالیا؟

دریاچه لوگانو بین دریاچه ماجورو و دریاچه کومو است که بخشی از آن در سوئیس و تا حدی در ایتالیا قرار دارد. این ناحیه مرز سوئیس-ایتالیا را با 67 درصد از سطح منطقه آن در سوئیس و 33 درصد آن در منطقه لومباردی شمال ایتالیا قرار می دهد.

 

مونته بره در انتهای شمالی لوگانو سر برافراشته است، از طریق پیاده راهی باریک و واگن‌های بالابر قابل دسترسی است. در کنار بالکنی با مناظر بی بدیل، می‌توانید دو رستوران پیدا کنید. در شیب شرقی، دهکده بره، مجموعه‌ای از خانه‌های سنتی به سبک تیچینو قرار دارد که محبوب هنرمندان است. گفته می‌شود که بره آفتابی‌ترین نقطه سوئیس و همچنین یکی از خوش منظر ترین مکان‌های آن است.

دریاچه لوگانو

 

ویدیو سه دقیقه ای از سفر من به لوگانو

 

2 کامنت
  1. سمیه دودانگه می گه

    ویدیو بی نظیر بود

    1. توحید شعبانلو می گه

      ممنونم

کامنت بذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.