سفرنامه لوکزامبورگ

كشور لوكزامبورگ (به آلمانی: Großherzogtum Luxemburg)، كشورى بي نهايت زيبا است که از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره اروپا واقع شده است که بین بلژیک و فرانسه قرار دارد.

در سفر قبلیم به اروپا وقتی در فرانسه بودم قصد این رو داشتم که به این کشور سفر کنم ولی راه عاقلانه تر این بود که به سمت جنوب در حرکت باشم، بعد از یک سال خوشحالم که بالاخره این کشور زیبارو میگردم. اين كشور كوچک در همسايگى با كشورهاى آلمان، فرانسه و بلژیک واقع شده  و پايتخت آن شهر لوكزامبورگ است. جمعيت اين كشور حدود پنجاه هزار نفره و معمولا از کشورهای همسایه به اینجا مهاجرت کردن. لوکزامبورگ، در مدتی که در اینجا بودم فهمیدم که لوکزامبورگ كشور ثروتمند و داراى شرايط پايدار اقتصادى و سياسي است.

این عکس در یک روز بارانی از بزرگترین پل لوکزامبورگ گرفته شده، باران های اروپا وقتی همراه با باد میشن واقعا غیر قابل تحمل میشن ولی این شهر به قدری زیبا بود که انرژی خودم را گذاشتم تا حد امکان از تمام شهر دیدن کنم و پروژه خودم رو عملی کنم.

اینجا مقابل ساختمان مرکزی دادگستری اروپا (European Court of Justice) در شهر لوکزامبورگ است و نوشته روی پوستر هم نمادی از صلح در دنیای پر از جنگ امروزی است. همسایه ات را مانند خودت دوست بدار ، این شعاری است که این روزها در سراسر اروپا گسترش میدهم، جلوی هر اجتماعی ، هر سازمانی و این کار را ادامه خواهم داد.

در ادامه داستان مردی را برایتان بازگو میکنم که همسایه ما در لوکزامبورگ بود و بطور اتفاقی باهم دوست شدیم، به همراه همسرش به ایران سفر کرده بود البته قبل از انقلاب و از اون روزها برایم میگفت.

 

این نوشته ادامه دارد

کامنت بذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.