پاریس و دردسرهاش

روزهای اول در پاریس با تمام مشکلاتی که ابتدای سفرم (گم شدن کوله پشتیم) پیش اومده بود تجربه فوق العاده ای بود.چه مشکلاتی ؟ از ویزا گرفتن بگیر تا گرون شدن یورو موقعی که داشتم میرفتم .در ادامه همراه باشید تا بیشتر راجع بهش توضیح بدم.

لحظه رسیدن به فرودگاه پاریس

 

داستان ربوده شدن کوله پشتیم در فرودگاه اوکراین از اون جا شروع میشه که وقتی به فرودگاه مقصد یعنی پاریس رسیدم انقدر سرد بود که اصلا توقع نداشتم بعد از ارایه پاسپورتم تو فرودگاه و اینکه من رو نیم ساعت نگه داشتن و سوال های مختلف میپرسیدن به کنار هونجا متوجه شدم کوله پشتی همه مسافرها رسیده جز مال من (عجب شانسی!) خب کوله پشتی من خیلی رنگی و توی چشمه شاید برای همین چش کارکنای فرودگاه رو گرفته.خلاصه بعد از سه روز پیگیری و تماس های مکرر با هواپیمایی اوکراین در ایران و ایمیل به شرکت اصلی کوله پشتیم رو آوردن به خونه میزبانم سوفی در پاریس.البته یسری وسایل هام که جیب های کناری گذاشته بودم ربوده شده شرکت بی مسئولیت اکراینی هیچ غرامتی نداد.
کوله پشتی ربوده شده بیچاره من

 

اقامت من در خونه دوستم سوفی که در شانزلیزه زندگی میکرد لطف بزرگی بود که شامل حالم شده بود.قبل از سفرم به فرانسه نزدیک به 15 نفر از من دعوت به عمل آورده بودن که مسلما من سوفی رو انتخاب کردم چون خونش توی شانزلیزه بود یعنی دقیقا نزدیک ترین نقطه به تمام مکان های پربازدید پاریس.

ایفل از پنجره خونه سوفی

 

قدم زدن در کنار رود سن فوق العادست بخصوص اینکه در هر خیابانی که باشید در هر صورت به این رود ختم میشه.داشتم به سمت قرارم میرفتم, ملاقات با دوستای فرانسویم که قبلا در تهران میزبانشون بودم و باعث شد تمام بد شانسی هام تا اینجای سفر رو بی خیال بشم.

در کنار رود زیبای سن

 

میریام یا به تلفظ خودمون مریم که دختری مراکشی و در پاریس زندگی میکنه رو پارسال در تهران میزبانش بودم و الناز همکلاسی و دوست قدیمیم هم که در شهر لیون در فرانسه زندگی میکنه به من ملحق شد و یک روز رو با هم گذروندیم.

الناز از لیون و میریام در پاریس

 

در نهایت ویدیوی یک دقیقه ای از پاریس

 

کامنت بذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.