منتشر شده در

زانس سخانس؛ دهکده کارت پستالی هلند

هلند

 • نام
  توحید شعبانلو
 • راجع به دهکده توریستی زانس سخانس که البته هلندی ها بهش میگن زان سخانس فقط همین رو میتونم بگم که شبیه به کارت پستاله، وقتی که سال 2019 از این دهکده دیدن کردم بنظرم یکی از زیباترین جاهایی بود که در هلند دیده بودم و دوستم سعید که سال بعد به هلند سفر کرده بود به پیشنهاد من به اینجا رفت و خیلی خوشش اومد.

  اما زانس سخانس کجاست؟

  منطقه زانس در اواخر قرن هجدهم و نوزدهم، یک منطقه صنعتی مهم بود که توسط صدها آسیاب بادی تولید می شد که روغن مایع، رنگ، قناری، خردل، کاغذ و سایر محصولات تولید می کرد. بسیاری از خانه های روستای معروف زانس اکنون موزه ، فروشگاه های هدیه یا کارگاه های آموزشی هستند بعضی از آسیابهای باقی مانده زانس برای عموم باز هستند.

  بازدید از زانس سخانس

  زانس سخانس نزدیک به یک میلیون بازدید کننده در هر سال داره و یکی از بهترین جاذبه های مورد علاقه گردشگران در هلند هستش. قیمت ورودی هر موزه، کارگاه و آسیاب بادی متفاوت هستش.

  چگونه به زانس سخانس برویم

  رفتن به این دهکده کار سختی نیست، اگه بخواین با قطار برید باید از ایستگاه مرکزی آمستردام سوار بشین و 15 دقیقه بعد به ایستگاه کوگ زاندیک میرسید و با 10 دقیقه پیاده روی به این دهکده میرسید.

  اما مسیری که من رفتم با دوچرخه بود که حدودا 40 دقیقه طول کشید و از کنار فرودگاه اسخیپول آمستردام عبور کردم؛ همینطور از محله زاندام دیدن کردم و در نهایت بعد از کذشتن از روی یک رودخانه که در ویدیو میتونید ببینید به این دهکده رسیدم.

  شهر زاندام

  هنگامی که به هلند سفر کردید حتما از این منطقه زیبا و رویایی دیدن کنید و شما در این منطقه مناظر و طبیعت بی نظیری را می توانید مشاهده کنید.

  ویدیو کامل از زانس سخانس

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها