منتشر شده در

فستیوال غذاهای تایلندی؛ طعم جدید و هیجان‌انگیز برای ذائقه های مختلف

تایلند

 • نام
  توحید شعبانلو
 • فود تراولر (Food Traveler)

  تاحالا واژه Food Traveler رو شنیدید؟

  فود تراولر به کسی میگن که بخاطر غذا و امتحان کردن طمع های جدید سفر میکنه، به سراسر جهان سفر میکنه و غذای مختلف شهر ها و کشورها رو امتحان میکنه! خیلی از توریست ها فقط به این دلیل سفر میکنن که به اون ها Food Traveler میگن.

  Picture of the author

  Anthony Bourdain آشپز و فود تراولر آمریکایی

  ویژگی غذاهای تایلندی

  تایلند یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان است که غذاهای آن از شهرت ویژه ای برخوردار است. رنگ غذاهای تایلندی بسیار جذاب است و طعم آنها بسیار متنوع است که البته ممکن است برخی (نه همه) از آنها با ذائقه ایرانی همخوانی نداشته باشد. اما شاید امتحان کردن آنها خالی از لطف نباشد.

  از ویژگی های بارز در غذاهای تایلندی، استفاده از مواد تازه است، در رستوران ها و غذاهای کنار خیابان غذا در جلو مشتری از مواد تازه تهیه می شود که حتی دیدن نحوه تهیه غذا جذابیت های خودش را برای توریست ها دارد. داشتن عطر و بوی خاص هم، از دیگر نکاتی است که آشپزان تایلندی برایشان حائز اهمیت می باشد.

  استفاده از ادویه جات در غذاهای تایلندی بسیار مرسوم است و تقریبا غذایی بدون ادویه در تایلند پیدا نمی کنید. فلفل یک پای ثابت این ادویه جات است اما به این معنی نیست که تمامی غذاهای تایلندی ها تند باشد و همواره تعادلی از تندی، شیرینی و شوری و ترشی در غذاهای مختلف وجود دارد.

  انواع برنج، نودل ( نودل از چین وارد تایلند شده است)، سوپ و غذاهای دریایی (ماهی، میگو، خرچنگ، هشت پا) و کباب جزء غذاهای محبوب تایلندی هستند.

  به اندام لاغر تایلندی ها نگاه نکنید. آنها به دسر هم علاقه دارند و جالب است بدانید که در بسیاری از دسرهایشان هم از برنج استفاده می کنند.

  فود فستیوال تایلند

  شانس این رو داشتم تا در جزیره پوکت به فستیوال غذاهای محلی تایلند سری بزنم، غذاهای مختلف که همونحا جلوی خودت آمادش میکردن و به یه قیمت خیلی منطقی میفروختن.

  البته خیلی از این غذاها ظاهر خوبی ندارن و من هیچوقت امتحان نکردم و نخواهم کرد، ولی جالبه بدونید توریست های اروپایی عاشق امتحان کردن چنین چیزهایی هستن خصوص عقرب که قیمت خیلی بالایی هم داشت .

  بالاخره بعد از کلی گشت و گذار در این فستیوال تونستم چندتا غذا برای خوردن انتخاب کنم، که هم به نظر چندش نیاد و یکم هم با ذائقه خودم سازگار باشه.

  بنظر من یکی از بهترین تجربه های غذایی تایلند، امتحان کردن غذای دریایی در کشتی های کروز در رودخانه بانکوک هستش، فکر میکنم این اولین بار بود که هشت پا امتحان میکردم، بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم بالاخره موفق شدم امتحانش کنم.

  این پست ادامه دارد
  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها